LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokainë e përzier me pleh kimik/ Kontrolle për laborator droge në Fier

24 Nëntor 2022, 18:04, Kronika CNA
Kokainë e përzier me pleh kimik/ Kontrolle për laborator droge
Foto ilustruese

SPAK, në bashkëpunim me DEA-n amerikane dhe policinë malazeze kanë zhvilluar një operacion të përbashkët.

Mësohet se një është kapur një sasi e madhe plehu kimik të përzier me kokainë.

Mendohet se kjo kokainë do të përpunohej në një laborator të dyshuar me vendodhje në Fratar të Fierit.

Mediat me titra raportojnë se në këtë operacion janë arrestuar 15 persona, katër prej të cilëve janë kapur sot në Tiranë.

Ende nuk ka informacion zyrtar nga policia, por pritet që kjo e fundit të hedhë më shumë dritë mbi operacionin./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga