LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humb jetën tragjikisht 24-vjeçarja shqiptare në Itali/ U përplas nga një makinë

22 Nëntor 2022, 09:29, Kronika CNA

Humb jetën tragjikisht 24-vjeçarja shqiptare në Itali/ U

Një 24-vjeçare me origjinë nga Kosova ka ndërruar jetë tragjikisht pasi është përplasur nga një automjet në Itali.

Mediat italiane raportojnë se Blerina Kryeziu ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme, në spitalin e kujdesit intensiv në Ca’ Foncello.

Humb jetën tragjikisht 24-vjeçarja shqiptare në Itali/ U

Mësohet se e reja punonte si kamariere në një restorant në Itali dhe u përplas nga makina ditën e premte. Ajo qëndroi 3 ditë në spital, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ajo nuk arriti të mbijetonte.

Dinamika e aksidentit

Në orën 19:00 të së premtes, 18 nëntor, e reja ishte duke ecur në rrugën e San Martinos, e cila nuk kishte ndriccim të mirë në zonën tregtare Tiziano. Sipas raportimeve vajza ishte duke u kthyer nga puna. Koha ishte me mjegull, gjë që ndikoi në kufizimin e dukshmërisë së shoferit. 

24-vjeçarja u godit nga një fuoristradë Nissan Juke dhe u hodh rreth 10 metra. Vajza kishte humbur vetëdijen dhe nuk kishte më as një rrahje zemre. Shoferi ka telefonuar menjëherë urgjencën. Mjekët dhe infermierët janë munduar ta mbajnë në jetë për një kohë të gjatë derisa zemra ka filluar të rrahë sërish.

Agjentët kanë kryer hetimet dhe kanë marrë dëshminë e shoferit, i cili i është nënshtruar një testi alkooli./ CNA.al Burimi: Ilggazzetino

 

 

Lajmet e fundit nga