LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Tapë topi" në timon/ Përfundojnë në pranga dy shoferët vlonjatë

22 Nëntor 2022, 11:13, Kronika CNA
"Tapë topi" në timon/ Përfundojnë në pranga
Policia Vlorë/ Foto Ilustruese

Kanë përfunduar në prangat e policisë Vlorë dy shoferë, të cilët kanë shkaktuar dy aksidente. 

Sipas policisë dy shoferët kanë qenë në gjendje të dehur. 

Njoftimi: 

Në pranga kanë rënë: -V. B., 36 vjeç, banues në Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Omonies”, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, është përfshirë në aksident rrugor me një automjet tjetër, drejtuesi i të cilit u dëmtua dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Vlorës;

-L. B., 38 vjeç, banues në Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, në lagjen “28 Nëntori”, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, është përfshirë në aksident rrugor, si pasojë e të cilit u shkaktuan dëme materiale.

Materialet iu referuan prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga