LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përfshirë në atentatin e prokurorit/ GJKKO cakton masën e re për "Rrumin"

22 Nëntor 2022, 11:05, Kronika CNA
I përfshirë në atentatin e prokurorit/ GJKKO cakton masën e
Aleksandër Laho (Rrumi)

GJKKO ka dhënë masë të re arresti për shtetasin Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi". 

Mbi të rëndon akuza e tjetërsimit masiv të pronave në Girin e Lalëzit si dhe dyshohet për korrupsion.

SPAK ka lëshuar një urdhër-arrest ndaj tij.

Kujtojmë se Rrumi është personi i cili mbeti i plagosur gjatë atentatit ndaj Prokurorit Arian Ndoj, të datës 1 nëntor.

Laho mori një plumb në nofull. Ndërkohë, shoferi i prokurorit, Andi Maloku, ndërroi jetë pak ditë më parë.

Ai mori një plumb në nofull, që e bëri të pamundur që ai të jepte dëshminë e tij para policisë. 

Atentati ndaj Prokurorit Arjan Ndoj ndodhi pasditen e 1 nëntorit, rreth orës 16:13, në autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të Shkozetit./CNA.al

Lajmet e fundit nga