LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër ngarkesë droge në Selanik/ Arrestohen 2 shqiptarë, njëri i shpallur në kërkim

25 Nëntor 2022, 12:51, Kronika CNA

Një tjetër ngarkesë droge në Selanik/ Arrestohen 2

Një tjetër ngarkesë droge është kapur sot në Selanik, ku në pranga ka përfunduar një shqiptar i shpallur në kërkim.

Gjatë një operacioni të policisë greke, ata kanë sekuestruar brenda një banese 41 pako me 34 kg 444 gram marijuanë, 1.67 gram kokaine, 2 peshore elektronike dhe 4 celularë.

Në pranga përfunduan dy shqiptarë, 29 dhe 31 vjeç.

31-vjeçari rezulton të jetë shpallur në kërkim, pasi kishte dy dënime me 14 dhe 6 vjet burg, si dhe një gjobë prej 70 mijë eurosh për trafikim emigrantësh.

Kujtojmë se vetëm gjatë muajit nëntor në Selanik janë kapur rreth 155 kg marijuanë, ku protagonistë të operacioneve kanë qenë shtetas shqiptarë./CNA.al

Lajmet e fundit nga