LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emrat- Kush janë dy policët që “zhvatën” të rinjtë te Liqeni

26 Nëntor 2022, 10:54, Kronika CNA
Emrat- Kush janë dy policët që “zhvatën” të
Foto ilustruese

Dy efektivë policie, njëri i Rendit dhe tjetri polic bashkiak, janë përfshirë në një skandal.

Ata janë kallëzuar në polici për vjedhje, pasi ndalonin të rinjtë te zona e Liqenit Artificial duke pirë hashash dhe iu merrnin me dhunë paratë.

Dy efektivët e prangosur janë Serxhio Cani, 23 vjeç, polic i patrullës dhe Sajmir Muzikanti, 39 vjeç, polic bashkiak.

Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se “këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat.”/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga