LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Toto Rino apo Nuredin Dumani/ Artan Hoxha zbulon nofkën e të penduarit të drejtësisë: E përdori në dy aparate të SKY

23 Nëntor 2023, 22:15, Aktualitet CNA
Toto Rino apo Nuredin Dumani/ Artan Hoxha zbulon nofkën e të penduarit
Artan Hoxha

Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja nga komunikimet e SKY ECC.

Në një intervistë në emisionin "Të Paekspozuarit", ai tha se rezulton një personazh që komunikon me Bujar Gërmizin dhe përdor nofkën “Toto Rino” dhe ai është komandanti i skuandrës së pushkatimit.

Në bisedat mes dy personave po përgatitet një attentat dhe rezulton se Nuredin Dumani ka përdorur në dy aparate të SKY, nofkën Toto Rino.

"Bujar Gërmizi kishte kontakte në Shqipëri. Organizimin e atentatit ndaj dy vëllezërve që jetojnë në Londër, e ka marrë përsipër ky. Ka kërkuar informacion nëpërmjet policisë së shtetit. Ku implikohet policia? Mes tyre hyn shefi i krimeve i komisariatit 6, që ka dhënë informacion për lëvizjet e këtyre shtetasve, imazhin e tyre, ku ndodhen, etj. Në dosje nuk thuhet kush janë vrasësit. Më rezulton një personazh që komunikon me Bujar Gërmizin dhe përdor nofkën “Toto Rino”. Ai është komandanti i skuandrës së pushkatimit. Ai komunikon me Gërmizin, që e ka nofkën “Galan”, si kandidati për Presdient që vranë në Kolumbi. Në bisedat mes tyre kuptohet që po organizohet atentati. Kanë bërë edhe atentat ndaj pronarit të Wilson, rezulton që e kanë mërrë këta përsipër, por është për llogari të një grupi në Dubai.

Kush është Toto Rina? Më rezulton se është Nuredin Dumani. Nuredin Dumani ka përdorur në dy aparate të SKY, nofkën Toto Rino. Ai nuk e ka thënë këtë gjë deri tani edhe pse është bashkëpunëtor i drejtësisë. Ai ka treguar vrasje, por ka edhe gjëra që nuk ka thënë. Toto Rino, ka qenë nofka e Dumanit dhe atentatin do ta kryente skuadra e Nuredin Dumanit", tha Hoxha./ CNA

Lajmet e fundit nga