LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karamuço plas “bombën”/ "Vëllai i një ish-politikani të lartë bënte biznes me grupin e Ervin Matës"

23 Nëntor 2023, 19:29, Aktualitet CNA
Karamuço plas “bombën”/ "Vëllai i një
Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka bërë një deklaratë shumë të fortë ku shprehet se, vëllai i një ish-politikani të lartë të Maqedonisë ka kryer biznes me grupin e Ervin Matës.

Karamuço e ka bërë këtë deklaratë në emisionin "Top Talk", ku thotë se informacioni duhet konfirmuar por përmend emrin e ish-kryeministri Zoran Zaev.

Më së shumti është shfaqur në publik si biznesmen dhe ndërtues megjithëse thuhej që merrej me aktivitete që kishin lidhje me drogën.

Ka një informacion të pakonfirmuar se në juglindje të vendit ky personazh ose një person tjetër ose ortak me të kryenin biznes me vëllain e një ish politikani shumë të lartë të Maqedonisë.

Në mos gaboj me ish kryeministrin e Maqedonisë, Zaevin. Është një informacion që duhet verifikuar”, ka thënë Karamuço./ CNA

Lajmet e fundit nga