LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hajdut si Rama nuk ka Shqipëria”/ Berisha: Nuk lejon Komisionet Hetimore, mendon për sarajet e Surrelit

23 Nëntor 2023, 17:31, Aktualitet CNA
“Hajdut si Rama nuk ka Shqipëria”/ Berisha: Nuk lejon
Ish-kryeministri, Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha thotë se hajdut si Rama nuk ka Shqipëria.

Në bashkëbisedim me anëtarë dhe simpatizantë në Elbasan, ai u shpreh se  nesë nuk hetohet ai që është kreu i korrupsionit opozita nënshtrohet.

Sipas tij Rama nuk lejon Komisione Hetimore sepse sarajet e tij kur janë ndërtuar ishin deklaruar në LDKP 3 mijë e 800 euro.

“Nuk ka ndodhur kurrë që qeveria të mos lejojë Komisionet Parlamentar. Kushtetuta ka ndarë pushtetet. Pakicës i ka lënë një pushtet, i ka lënë një veto dhe kjo është e drejta kushtetuese për të hetuar qeverinë. Edi Rama shkel mbi këtë të drejtë tetë herë me radhë, sikur 43 përfaqësues tuaj në Parlament janë figurina pa asnjë vlerë atë. 43 deputetë firmosëm që në reformën zgjedhore bashkëkryetari të jetë një njeri me njëohuri të thelluara. Rama thotë se do ta caktojë ai se kush do të jetë bashkëkryetar në Komisionin Zgjedhor. A mund të tolerohet kjo? Çfarë opozite jemi ne nëse e pranojmë këtë gjë? Ky nuk njeh asnjë normë, asnjë kufi. Ky nuk lejon Komisionin Parlamentar se vjedh bashkë me familjen e tij ditë e natë. Që një zyrtar të mos vjedhë e abuzojë duhet të respektojë ligjet.  Vajza e familjes fiton tender çdo javë. I mund t’ju përfaqësoj nëse ne nuk marrim dokumentacionin dhe të themi se pse po I fiton tenderat. Hajdut si Rama nuk ka Shqipëria. Nëse nuk hetojmë atë që është kreu i korrupsionit ne nënshtrohemi. Ai nuk le Komision Hetimore sepse sarajet e tij kur janë ndërtuar ishin deklaruar në LDKP 3 mijë e 800 euro.”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga