LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zgjohet luani se u bë botëror flakadani”/ Berisha: Rama ka marrë një damkë

23 Nëntor 2023, 21:42, Aktualitet CNA
“Zgjohet luani se u bë botëror flakadani”/ Berisha: Rama
Foto e marrë në Parlament

Ish-kryeministri, Sali Berisha thotë se aksioni në Parlament bëri që  lajmi të përhapet në të gjithë mediat botërore dhe në këtë mënyrë në media Rama ka marrë një damkë.  

Ai thotë se PD duhet të hapet dhe kjo bëhet kur të vritet frika dhe të zgjohet luani brenda qytetarëve.

Sipas tij akti simbolik në Parlament është të zgjojë luanin tek njerëzit.

“Me këtë metodë arritëm që të hapim lajmet e në të gjitha titujt ka pasur komisioni si çështje kryesore. Në rrafshin ndërkombëtar, në media Rama ka marrë një damkë.  Frika është një faktor madhor. Pse shqiptarët duhet të bashkohen e të na votojnë. Së pari duhet të vrasin frikën. Ai akt simbolik që po bëjmë në Parlament është të zgjojë luanin tek njerëzit. Zgjohet luani se u bë botëror flakadani. Në 2 shekuj zor të gjesh një buxhet të kaluar në 4 minuta. Partia Demokratike duhet të paraqesë alternativë, hapje, t’ju japë përgjigje problemeve me të cilat përballen shqiptarët. Por çdo gjë Rama e shumëzon me zero sepse fut bandat.”, u shpreh Berisha.

Si do të zgjidhet kjo?

“Me largimin e edi Ramës. I garantoj shqiptarët se çdo ditë do të jemi në fushë betejë.”,tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga