LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Karamuço: Priten arrestime në radhët e policisë dhe politikanëve

23 Nëntor 2023, 20:10, Aktualitet CNA
Paralajmëron Karamuço: Priten arrestime në radhët e
Eksperti Ervin Karamuço

Eksperti Ervin Karamuço ka paralajmëruar se, pritet që në radhët e policisë dhe politikanëve të ketë arrestime.

Karamuço është shprehur se, asnjë nga ata që kanë komunikuar dhe kanë kryer vepra penale nëpërmjet këtij komunikimi nuk do të shpëtojnë.

Kërkesa e ministrit vazhdon, këta nuk dorëhiqen, si duket presin që ishalla po vonohen dhe nuk dalin komunikimet.

Organet ligjzbatuese europiane i marrin dhe i shikojnë me milimetra mesazhet, kanë përkthyes pafund, aty janë agjentët tanë që rrinë gjithë kohën, ka një kontroll dhe mbikontroll. Pra nuk do të shpëtojë askush i cili ka komunikuar dhe ka kryer vepra penale nëpërmjet këtij komunikimi në bashkëpunim me bandat”, është shprehur eksperti. 

 Ka të dhëna serioze se mund të ketë arrestime të politikanëve të lartë”, ka thënë Karamuço./ CNA

Lajmet e fundit nga