LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Non grata”/ Berisha: Vazhdoj proceset gjyqësore! Marrëdhënie PD-ndërkombëtarë përmes Këlliçit, Bylykbashit e të tjerëve

23 Nëntor 2023, 21:22, Aktualitet CNA
“Non grata”/ Berisha: Vazhdoj proceset gjyqësore!
Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka treguar se si janë marrëdhëniet e tij dhe të Partisë Demokratike me ndërkombëtarët.

Në një intervistë për Euronews ai tha se vazhdoj proceset gjyqësore për qëndrimet pa asnjë fakt dokument e të tjerë .

Sa i përket komunikimit të Partisë Demokratike ai tha se Oerdi, Belindi, Dhurata, janë disa që takohen në mënyrë diplomatike.

“Marrëdhëniet e mia personale janë tashmë të njohura. Vazhdoj proceset gjyqësore për qëndrimet pa asnjë fakt dokument e të tjerë. Marrëdhëniet e PD-së, komunikimet janë konstante. Është Oerdi, Belindi, Dhurata, janë disa që takohen në mënyrë diplomatike. Mesazhin ato e dhanë me deklaratën. Ne mbajmë lidhje konstante me ambasadorin e OSBE, italian, gjerman”, u shpreh Berisha.

Në ç’pikë janë proceset gjyqësore?

“Janë të pamndërprera”,tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga