LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fati i Ervis Martinajt/ Balla: Kemi një pistë të rëndësishme

23 Nëntor 2023, 22:14, Aktualitet CNA
Fati i Ervis Martinajt/ Balla: Kemi një pistë të
Foto ilustruese

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka folur për hetimet mbi zhdukjen e Ervis Martinajt.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Balla tha se ka një pistë të rëndësishme në lidhje me Martinajn por për shkak të hetimit nuk mund të zbulojë më shumë detaje.

Pjesë nga biseda

Blendi Fevziu: A ka informacion Policia e Shtetit, Ministria e Brendshme dhe sipas një porosie të kryeministrit për të zbardhur enigmën e zhdukjes së Ervin Martinajt?

Taulant Balla: Policia e Shtetit e ka një detyrë prioritare dhe nga ana ime në cilësinë e ministrit të Brendshëm.

Blendi Fevziu: A ka ndonjë informacion shtesë?

Taulant Balla: Ka shumë informacion të ri, por do të kërkoja mirëkuptimin tuaj që deri në momentin e konkludimeve nga ana e Policisë së Shtetit, qoftë për autorët, qoftë për vendin ose për dyshimet ku është kryer, nëse është kryer kjo vepër penale, do të hesht.

Blendi Fevziu: A ka mundësi të kemi një informacion më të saktë?

Taulant Balla: Policia e Shtetit ka një pistë të rëndësishme dhe të besueshme, përmes së cilës synon të zbardhë gjithë këtë ngjarje, por unë e kam të pamundur… Informacioni është sekret dhe është pjesë e hetimit. Mendoj që Policia është në drejtimin e duhur për ta zbardhur këtë ngjarje./ CNA

Lajmet e fundit nga