LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Partizani”/ Berisha tregon pse u përfshi Argita dhe si arriti të dalë nga burgu Jamarbër Malltezi

23 Nëntor 2023, 21:56, Aktualitet CNA
“Partizani”/ Berisha tregon pse u përfshi Argita dhe si arriti
Ish-kryeministri, Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha  ka folur lidhur me çështjen “Partizani”.

Në një intervistë për Euronews ai foli lidhur me arrestimin dhe më pas lirimin e Jamarbër Malltezit, si dhe faktin se pse u përfshi Argita Malltezi në një proces të drejtësisë.

“Unë jam personi që kam atakuar SKAP-in e partisë. Unë di shumë për ta. Kur unë di që Prokurori i mbyll skapistit marrjen e 200 mijë eurove nga trafikanti. Kur di që është në SKAP prokurori që ka mbyllë çështjen e atij që vrau tjetrin te pragu i derës. Unë di shumë për ta dhe kjo është arsyeja që unë nuk hesht. Kemi pasur një Prokurori të Krimeve të rënda, dosje nuk shisnin ata. Dënuan me dënime të ashpra të gjithë kapot e bandave. “, tregoi Berisha.

 A e prisnit që do të linte qelinë Jamarbër Malltezi?

“Jamarbër Malltezi është arrestuar vetëm për shkaktë Sali Berishës. Kemi të bëjmë me një organizatë kriminale që po Lufton me çdo qytetar. Mua personalisht me intereson të paraqitem sa herë të më thërrasin. Me vendimin e tyre ata kanë marrë pushtetin e parlamentit për llogari të Edi Ramës.”, tha ai. 

Pse u përfshi Argita Malltezi në një proces të drejtësisë?

“U përfshi sepse është dhe vetë e akuzuar. Akuzohet se nuk ka deklaruar pasurinë e të shoqit. E ke 3 a 4 herë emrin e saj.”

Pse doli nga burgu Jamarbër Malltezi?  

"E gjitha u ndërtua mbi një shpifje të Taulant Ballës.", u shpreh Berisha.  

Si do ja dilni pasi keni një shtet kundër? Në këto dy forca që luftojën, ku e gjen fuqinë e dobëta të fitojë luftën?

“Tek e vërteta. Kam pasur sulme dhe më të fuqishme dhe sot jam këtu përpara jush. Unë kam zbatuar gjithë jetën ligjin.”, u shpreh Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga