LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Replikat Rama-Kurti/ Mesazhi i Vjosa Osmanit: Të vënë para interesin kombëtar, jemi një familje e madhe

4 Shtator 2023, 12:07, Aktualitet CNA

Replikat Rama-Kurti/ Mesazhi i Vjosa Osmanit: Të vënë para

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin Bajram Begaj, ka dhënë një mesazh për dy liderët, Albin Kurtin dhe kryeministrin Edi Rama.

Osmani është shprehur se përpara se të gjithash duhet vënë përpara interesi kombëtar, pasi qëllimi i dy vendeve është i përbashkët dhe duhet të ulen si një familje e madhe, të zgjidhin dhe të tejkalojnë problematikat.

Kemi agresion institucional nga fqinji, i cili akoma vazhdon me idenë e zhdukjes sonë nga faqja e dheut. Duhet të shohim interesat tona kombëtare dhe t’i vëmë përpara së të gjithash. Nuk kam asnjë dyshim se qëllimin e kemi të përbashkët. Nëse kemi dallim në strategji duhet të ulemi dhe t’i kalojmë si një familje.

Unë jam e bindur se edhe ndonjë moment i vogël kalohet pa probleme të mëdha. Do angazhohem për koordinim me presidentin, kryeministrin dhe ministrat e Republikës së Shqipërisë”, ka thënë Osmani./ CNA

Lajmet e fundit nga