LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis sot sezoni i 27-të i "Opinion"/ Blendi Fevziu rikthen debatin më të nxehtë të 21 viteve më parë mes Berishës dhe Nanos

4 Shtator 2023, 09:36, Aktualitet CNA
Nis sot sezoni i 27-të i "Opinion"/ Blendi Fevziu rikthen debatin
Gazetari Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka bërë me dije se sonte në orën 22:00 starton sezoni i 27-të i emisionit “Opinion”.

Ndër 26 sezone të kaluara, gazetari do të risjellë në kujtesën e të gjithë shqiptarëve debatin e nxehtë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ish-kryeministrit Fatos Nano, në vitin 2002.

Fevziu e ka cilësuar atë debat si unik në Shqipëri, por edhe i fundit i këtij lloji.

Pas 11 vitesh që nuk komunikonin, Fevziu arriti të ulte, të vendoste përballë njëri-tjetrit, dy ish-liderët e Shqipërisë, Berishën dhe Nanon.

Ndonëse aspak i lehtë për t'u menaxhuar, gazetari shkruan se në atë kohë kishte peshë fjala.

Ashtu siç shihet në video, për të gjithë ata që e kishin harruar këtë moment, Berisha dhe Nano, në fund të emisionit shtrëngojnë duart me njëri-tjetrin.

Opinion nis sot me 22:00 sezonin e tij te 27-te. Ndër këto 26 sezone të kaluara po përzgjedh hapjen dhe mbylljen e debatit Nano - Berisha me 31 Janar 2002.

Ështe debati i parë i këtij lloji në Shqipëri por edhe i fundit. Berisha e Nano nuk komunikonin prej 11 vitesh por ata u ulën përballë për të debatuar. Ishte një kohë që kishte peshë fjala”, ka bërë me dije Blendi Fevziu./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu)

Lajmet e fundit nga