LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Theu masën e sigurisë e u largua nga shtëpia/ Kapet 22-vjeçari

4 Shtator 2023, 11:43, Aktualitet CNA

Theu masën e sigurisë e u largua nga shtëpia/ Kapet

Një 22-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, u kap dhe u ndalua nga policia.

22-vjeçari është shtetasi me inicialet S. B., banues në Krujë.

Ai ishte shpallur në kërkim nga ky Komisariat, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, pasi gjatë kontrollit nga shërbimet e Policisë, nuk është gjetur në banesën e tij, ku duhej të kryente masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. 

Veprimet e tjera procedurale për këtë shtetas do të kryhen nga Komisariati i Policisë Krujë./ CNA

Lajmet e fundit nga