LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mirë se u rikthyet në shtëpinë tuaj” / Vjosa Osmani në Tiranë, pritet me ceremoni nga Begaj

4 Shtator 2023, 11:33, Aktualitet CNA

“Mirë se u rikthyet në shtëpinë tuaj” / Vjosa

Presidentja Vjosa Osmani është pritur me një ceremoni zyrtare nga Presidenti Bajram Begaj.

“Mirë se u rikthyet në shtëpinë tuaj, Presidente Osmani!”, shkruan Begaj në rrjetet social teksa ndan foto nga ceremonia.

Osmani do të qëndrojë në Shqipëri për dy ditë radhazi.

Ditën e sotme agjenda vijon si më poshtë:

Ora 11.40-12.05 – Konferencë për shtyp dhe pyetje-përgjigje

Ora 12.30-12.45 – Takimi midis Sh.T. Z. Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë dhe Sh.S. Dr. Vjosa Osmani, Presidente e Republikës së Kosovës

Ora 12.45-13.00 – Takim midis dy delegacioneve të kryesuara nga Sh.T.Z. Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë dhe SH.S.Znj. Vjosa Osmani Sadriu, Presidente e Republikës së Kosovës

Ora 14:35-15:20 – Takim midis Kryetares së Kuvendit, SH.S.Znj. Lindita Nikolla dhe Presidentes së Republikës së Kosovës SH.S.Znj. Vjosa Osmani./ CNA

Lajmet e fundit nga