LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kemi nevojë për mbështetjen e Shqipërisë”, Osmani: Të jetë zëri i Kosovës në instancat ku nuk kemi përfaqësim

4 Shtator 2023, 12:05, Aktualitet CNA

“Kemi nevojë për mbështetjen e Shqipërisë”,

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalën e saj në konferencën e zhvilluar këtë të hënë tha se kanë nevojë për mbështetjen e Shqipërisë që të jetë zëri i Kosovës në instancat ku Kosova nuk ka përfaqësim.

Ajo tregoi dhe për çfarë kishte folur me presidentin Begaj.

“Ju falënderoj për ftesën për të qenë në Republikën e Shqipërisë. Jam gjithnjë e lumtur kur ndodhem në Republikën e Shqipërisë. Mbështetja nuk ka munguar as gjatë periudhave të rënda të Kosovës. Diskutuam për arritjet e sukseset e dy vendeve dhe për sfidat që na presin. Kombi shqiptar ka qenë e vazhdon të mbetet faktor stabiliteti në rajon. Kemi nevojë për mbështetjen e Shqipërisë që të jetë zëri ynë në instancat ku Kosova nuk ka përfaqësim.”/ CNA

Lajmet e fundit nga