LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Moment i rëndësishëm”/ Rama nga Tepelena: Sot mbrojmë lumin e fundit të egër në Europë

15 Mars 2023, 11:14, Aktualitet CNA
“Moment i rëndësishëm”/ Rama nga Tepelena: Sot
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një moment të rëndësishëm për Shqipërinë shpalljen e Vjosës Park Kombëtar.

Nga Tepelena, Rama tha se sot po mbrohet përgjithmonë lumi i fundit i egër në Europë.

“Është një moment jashtëzakonisht i rëndësishëm për vendin tonë sepse sanksionojmë atë që kemi dëshiruar shumë, atë për të cilën jemi zotuar kur kemi marrë mandatin për të qeverisur dhe për ta bërë realitet na u desh kohë për një mijë e një arsye, shpalljen e Vjosës Park Kombëtar.

Sot ne mbrojmë përgjithmonë lumin e fundit të egër në Europë dhe për të ardhur deri këtu shumë europianë, të cilët i zbutën të tyrët dhe i kthyen tigrat e tyre në mace shtëpiake, u turrën drejt nesh që të mos zbutej tigri jonë”, është shprehur Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga