LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E kemi nisur si vrima e fundit e kavallit”/ Rama, për pensionistët: Nuk harrojmë premtimin

14 Mars 2023, 11:01, Aktualitet CNA
“E kemi nisur si vrima e fundit e kavallit”/ Rama, për
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në festimet që po zhvillohen në qytetin e Elbasanit, në kuadër të Ditës së Verës.

Kryeministri uroi të gjithë qytetarët për festën, ndërsa u shpreh se nuk ka harruar premtimin për pensionistët, për t’u dhënë një tjetër mbështetje financiare. 

 “Kemi një proces që me rritjen e pagës minimale duhet të rrisim edhe pagat e tjera. E kemi nisur si vrima e fundit e kavallit në rajon, sot shkojmë në një pozicion edhe më të mirë në rajon. Dua të uroj pensionistët, jo vetëm që nuk e kemi harruar premtimin për t’iu shpërndarë një tjetër mbështetje por siç e kemi thënë, taksa mblidhet kësti i parë në prill e menjëherë do shikojmë se si kryesorja në administrimin e të ardhurave, do jetë për pensionistët. Urime dhe gëzuar paçi një stinë me diell dhe dritë”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga