LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Strategjia e zhvillimit të Tiranës/ Veliaj: Krenaria ime më e madhe janë shkollat, kopshtet dhe çerdhet e reja

13 Mars 2023, 12:49, Aktualitet CNA
Strategjia e zhvillimit të Tiranës/ Veliaj: Krenaria ime më e
Foto ilustruese

Sot u prezantua strategjia e zhvillimit të Tiranës në 5 vitet e ardhshme në parkun Olimpik të Tiranës.

Me pjesëmarrjen edhe të kryeministrit Edi Rama, kryebashkiaku Veliaj dhe disa prej drejtuesve të sektorëve kryesorë të Bashkisë së Tiranës u ndalën në disa prej fushave më të rëndësishme ku është investuar dhe ku do të fokusohet puna në planin e ri strategjik zhvillimor të kryeqytetit.

“Krenaria ime më e madhe janë shkollat, kopshtet dhe çerdhet e reja që kemi ndërtuar në Tiranë. Janë investime që do t’i ngelen qytetit edhe për 100 vitet e ardhshme. Por, jam krenar edhe për faktin se kemi investuar te dija, si i vetmi aset që nuk na e merr dot askush”, tha Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga