LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Vjosa Park Kombëtar”/ Rama: Vendi ynë në hartën turistike europiane

15 Mars 2023, 10:50, Aktualitet CNA
“Vjosa Park Kombëtar”/ Rama: Vendi ynë në hartën
Kryeministri Edi Rama

Pas shpalljes së Vjosës Park Kombëtar, kryeministri Edi Rama ka theksuar se ky vendim e shton vendin tonë në një tjetër kategori të hartës turistike europiane.

Sipas Ramës, ky vendim hap një rrugë të re për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik social.

“VJOSA PARK KOMBËTAR

Tepelenë - Vjosa, një Park Kombëtar unik për Shqipërinë po edhe për Europën, i cili e fut vendin tonë në një tjetër kategori të hartës turistike europiane dhe hap një tjetër rrugë të re për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e social”, shkruan Rama.

Nga ana tjetër, nga Tepelena, ministrja Mirela Kumbaro, është shprehur se pas shpalljes së Vjosës Park Kombëtar, është ndryshuar historia dhe është sfiduar e shkuara./ CNA.al

Lajmet e fundit nga