LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha zgjohet nga gjumi/ Kujtohet për Ditën e Verës

14 Mars 2023, 11:19, Aktualitet CNA
Basha zgjohet nga gjumi/ Kujtohet për Ditën e Verës
Lulzim Basha

Ish-kryetari, humbësi serial i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është zgjuar nga gjumi letargjik dhe ka uruar festën e Ditës së Verës.

“Ju uroj të gjithëve nga zemra Gëzuar Ditën e Verës!”, shkruan Basha.

Basha zgjohet nga gjumi/ Kujtohet për Ditën e Verës

Tashmë ish-kryetari Basha duket se e ka kthyer në zakon që të reagojë në rrjetet sociale vetëm për raste të veçanta apo ditë të shënuara.

Teksa Partia Demokratike ndodhet në udhëkryq, në kohën që jemi shumë pranë zgjedhjeve të 14 majit, Basha duket se nuk do t’ia dijë për situatën që është krijuar dhe e vetmja gjë që i ka mbetur është t'u urojë shqiptarëve festën e Ditës së Verës.

Kujtojmë se ditën e sotme, kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, do të jetë ai që do të vendosë se cili grupim do të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit, ai i Berishës apo i Alibeajt.

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve nuk pranoi të shqyrtojë ankimimin e Alibeajt dhe Berishës, duke e kthyer sërish çështjen në KQZ, pasi Celibashi nuk ka shpallur një vendim, por një rekomandim./ CNA.al

 
 

Lajmet e fundit nga