LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria po emancipohet”/ Kumbaro: Vjosa Park Kombëtar, nuk është më një përrallë

15 Mars 2023, 11:03, Aktualitet CNA
“Shqipëria po emancipohet”/ Kumbaro: Vjosa Park Kombëtar,
Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, ka folur pas shpalljes së Vjosës Park Kombëtar.

Kumbaro është shprehur se ky vendim është një shenjë e qartë se Shqipëria po zhvillohet dhe po rritet.

“Më shkroi sot Rexhep Uka, Vjosa është një nuse qëmoti që i duhen treguar hiret. Dhe ky ishte një mesazh shumë i bukur që mora sot. Mbi 12 mijë hektarë dhe ja ku është, Vjosa Park Kombëtar tani. Nuk është përrallë, por realitet, i një pune të bërë nga disa dhjetëra ekspertë.

Është realitet i vizionit të qeverisë shqiptare që ka shpallur mjedisin prioritet. Është realitet i një Shqipërie që rritet, emancipohet. Shenjë emancipimi politik e social. Kjo duket nga komunikimi disavjeçar. Erdhëm deri këtu falë një komunikimi intensiv. Arritëm të ndërtojmë një ekip bashkëpunues mes organizatave mjedisore dhe institucioneve shqiptare.”- tha Mirela Kumbaro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga