LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacioni “Tempulli”/ Gjykata jep masën ‘arrest me burg’ për 29 të arrestuarit

15 Shtator 2023, 13:16, Aktualitet CNA

Megaoperacioni “Tempulli”/ Gjykata jep masën ‘arrest me


Gjyakata e Tiranës ka dhënë masën ‘arrest me burg’ për 29 të arrestuarit në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”.


Mes të arrestuarve është dhe një grua shtatzënë.

Detaje nga megaoperacioni “Tempulli”:

Operacioni antidrogë “Tempulli” ka çuar në sekuestrimin e mbi 800 kg kanabis, 60 kg heroinë dhe 15 kg kokainë, në disa qarqe të vendit.

Në total uniformat blu kanë vënë në pranga 233 persona për 296 masat e arrestit të lëshuara nga organet e drejtësisë, ndërsa 82 anëtarë të rrjetit të përbërë nga 23 grupe kriminale janë shpallur në kërkim.

Operacioni lidhet direkt me rendin dhe sigurinë e fëmijëve, pasi është kryer në kuadër të “luftës për tregtimin e lëndëve narkotike pranë ambienteve në shkolla”./ CNA

Lajmet e fundit nga