LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjithçka e shkrumbuar/ Çfarë mbeti pas flakëve që përfshinë pallatin në Tiranë

15 Shtator 2023, 10:11, Aktualitet CNA

Gjithçka e shkrumbuar/ Çfarë mbeti pas flakëve që

Banorët e pallatit 10-katësh, i cili u përfshi nga flakët një ditë më parë në Rrugën e Kavajës, e kanë kaluar natën jashtë banesave. 

Raportohet se një grup hetimor është ngritur për të hetuar ngjarjen në fjalë se si ndodhi zjarri, që shkrumboi totalisht 3 apartamente dhe një tjetër që u dogj pjesërisht. Në fotot e mëposhtme shfaqen disa prej apartamenteve të shkrumbuara. 

Gjithçka e shkrumbuar/ Çfarë mbeti pas flakëve që

Banorët janë shprehur se herë pas here u binte automati dhe se kishin probleme me sistemin elektrik. Deri më tani dyshohet se flakët u përhapën shpejt nga sistemi kapot i pallatit dhe u favorizuan edhe nga era. Hetimet vijojnë. 

 

Gjithçka e shkrumbuar/ Çfarë mbeti pas flakëve që

 

 

Lajmet e fundit nga