LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sali Berisha i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Bashës/ “Tempulli i demokratëve nuk mund të tjetërsohet nga bandat”

12 Janar 2022, 18:13, Politikë CNA
Sali Berisha i përgjigjet ‘flakë për flakë’

Ish kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur menjëherë, Lulzim Bashës pas reagimit për ndërtimin e projektit të kullave në truallin e selisë së PD.

Berisha ka deklaruar se projekti e zhduk selinë e PD, dhe se ndërtimi i kullave i bën bashkë prap Ramën dhe Bashën.

Lideri historik i PD ka paralajmëruar Ramën dhe Bashën se tempulli i demokratëve nuk mund të tjetërsohet nga bandat e narkoshtetit.

?Pergenjeshtrim!

Lul Brava ne mediat qe paguan po kerkon te pergenjeshtoje lajmin e botuar ne mediat e vendit per nje kompleks gjigand e lluksoz kullash, i cili e zhduk seline e PD nga aty ku ndodhet, duke thene se ai projekt eshte firmosur nga une ne 2013.

Projekti qe une kam firmosur eshte ai i Xhamise se Madhe fillimi i punimeve te te ciles u inauguruan ne ate kohe ne prani te qindra besimtareve dhe nuk prekte seline dhe as oborrin e PD.

Projekti qe zbuluan mediat sot e zhduk seline e PD sepse do ndertohet aty ku eshte sot selia e PD, te SHQUP.

Pervec Portit te Durresit, projekti per ndertim e kullave te PD i ben prap bashke Ramen dhe Bashen.

Duke denuar kete afere te paster korruptive kriminale Rama – Basha paralajmeroj keta bashkehajdute se selia e PD eshte tempulli i demokrateve shqiptar dhe kurre nuk mund te tjeteresohet nga bandat e narkoshtetit shqiptar! Sb?, shkruan Berisha./ A.E-CNA.al

Kulla në vend të selisë së PD/ Çfarë do ndodhë me ?shtëpinë? e demokratëve

Lajmet e fundit nga