LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike

12 Janar 2022, 15:59, Politikë CNA
Nis mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike

Nis mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike. Në mbledhje do të diskutohet mbi masat për organizimin e Partisë.

Kjo mbledhje ishte parashikuar të zhvillohej me datën 8 janar, por si duket është shtyrë për shkak të protestës.

Në mbledhje do të flitet për zgjedhjet e reja të seksioneve dhe grupseksioneve të degëve të PD, si dhe për zgjedhjen e kryetarëve të degëve, në ato vende që kanë mbetur pa kryetar.

Brenda datës 15 Shkurt 2022 do duhet të përfundojnë zgjedhjet në nivel seksioni dhe grupseksioni, ndërsa brenda datës 15 Mars 2022 do duhet të përfundojnë zgjedhjet në organet drejtuese të degës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga