LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I shkarkuari nuk e prish gjumin e mëngjesit/ Basha vijon serialin e mbledhjeve të blinduara pasdite

12 Janar 2022, 08:57, Politikë CNA

Lulzim Basha do të mbledhë sot Kolegjin e kryetarëve. Se me çfarë legjitimiteti vetëm ai e di, pasi ai është tashmë i shkarkuar nga demokratët.

Por ajo që vërehet është se sërish gjumin e mëngjesit nuk e prish dhe e ka lënë për në orën 16.00 të pasdites.

 ?Të nderuar Kryetarë,  datë 12 Janar, ora 16:00 do të zhvillohet mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD për diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombetar të datës 18 Dhjetor ?Për miratimin e programit organizativ të Partisë Demokratike?, që nuk u realizua dot për shkak të dhunës në datën 8 Janar. Në mbledhje merr pjese edhe Sekretariati i Partisë. Programi i diskutuar, propozuar dhe miratuar nga Kolegji i Kryetarëve, do ti nënshtrohet më pas miratimit nga Kryesia e Partisë. Me respekt, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi?, thuhet në mesazhin e Gazment Bardhit./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga