LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braho vijon me imagjinatën e tij/ Përveç Alibeajt, këta ishin dy deputetët e tjerë që do vriteshin

11 Janar 2022, 17:52, Politikë CNA

Ish-deputeti i PS Spartak Braho vijon me imagjinatën e tij. Pak ditë më parë, ai u shpreh se nëprotestën e datës 8 janar do të ketë viktima dhe se do të vritet deputeti me inicialet E.A, që rezultoi që ishte Enkelejd Alibeaj. Por fakt ishte që në protestë nuk u shënua asnjë viktimë, përveç disa demokratëve që u plagosën nga mercenarët e Bashës.

Por ditën e sotme, ai ka nxjerrë edhe dy emra të tjerë në skenë. Në një intervistë televizive, Braho thekson se në 8 janar do vriteshin edhe 4 persona të tjerë përveç Alibeajt, mes tyre edhe Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji.

?Fakti që Alibeaj nuk shkoi ditën e ngjarjes atje tregoi që u tremb dhe kishte vend për tu trembur. Nga burime brenda PD-së, nuk ishte vetëm Alibeaj në listë, ishin edhe 4 të tjerë në listë për tu linçuar. Thashë do ketë një vrasje në formën e goditjes prapa shpine siç ka vepruar që 30 vite Sali Berisha, nuk është gjë e re, është filozofi e Berishës, ballë për ballë asnjëherë. Nuk është aq trim si duket. Ka qenë Bardhi, Salianji, edhe nja dy të tjerë. Rëndësi ka që shyqyr nuk ndodhi kjo është falë edhe masave që morën strukturat përgjegjëse ligjzbatuese. U shmangen një pjesë e tyre. Alibeaj u shoqërua me gardistë?, tha Braho./CNA.al

Lajmet e fundit nga