LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD ka nevojë për të pezulluarit”/ Gjoni e quan çmenduri vendimin e Bashës

11 Janar 2022, 19:23, Politikë CNA

Specialistja për Komunikimin, Edlira Gjoni komentoi zhvillimet  brenda Partisë Demokratike.

E ftuar në emisionin ?Debat? me Alba Alishanin në A2 CNN, ajo e ka konsideruar si çmenduri vendimin e Bashës për përjashtimin nga PD të Sali Berishës dhe 8 prej mbështetësve të tij, si dhe pezullimin e 19 demokratëve të tjerë.

Sipas saj,PD ka nevojë për këtë emra, edhe pse mund të jenë kudër Bashës.

“PD ka më shumë nevojë për të pezulluarit nga PD.

Po buzqeshja me ioni në listën që ti tregove, për të pezulluarit nga PD.

Janë të paktën disa emra që edhe pse mund të jenë kundër Bashës unë i shoh si potencial për të ringritur PD. Si mund të përjashtohen emra që për atë parti kanë kaq domethëie.

Në mendje me vjen ish presidenti. Po ashtu Oerd Bylykbashi, i cili një nga emrat më me kapacitet ligjor qe PD ka.

Kjo ishte çmenduri. Është hipokrite.?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga