LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Paramilitarët e tu shkatërruan selinë”/ Shehu: Thirri mendjes Lul, ky është raporti që duhet tu japësh ndërkombëtarëve

11 Janar 2022, 18:25, Politikë CNA

Ish zv.ministri i Financave Sherefedin Shehu ka reaguar ashpër ndaj Lulzim Bashës, i cili ditën e sotme, u dërgoi ndërkombëtarëve një raport me 8 faqe për tu treguar atyre dhunën që sipas tij kanë ushtruar demokratët ndaj selisë së PD.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Shehu theksoi se Basha duhet tu dërgojë ndërkombëtarëve raport për vjedhjen e zgjedhjeve nëse e disponon një të tillë.

Po ashtu, ai thekson se në protestën e datës 8 janar ishin paramilitarët e Bashës ata që shkatërruan selinë dhe dhunuan demokratët, ndaj i ka kërkuar Lulit që ti thërrasë mendjes dhe të reflektojë.

?O Lul! Thirri mendjes!

Ndërkombëtarëve t?ju kishe dërguar ndonjë raport (nëse ke) për vjedhjen e zgjedhjeve dhe jo për dhunën tënde.

Demokratët që erdhën për të hyrë në shtëpinë e tyre përdorën vare dhe çekiç për të hapur blindet që kishe vënë ti.

Ti i sulmove demokratët me gaz helmues!

Ti i godite demokratët me shkopinj!

Ti i detyrove demokratët që të thyejnë xhamat sespe po mbyteshin nga gazi që ju hodhën paramilitarët e tu!

Paramilitarët e tu i thyen xhamat e katit të dytë që të shpërndanin gazin helmues dhe godisnin demokratët me shkopinj.

Paramilitarët e tu i hodhën karriget dhe objektet e tjera jashtë për të goditur e vrarë demokratët.

Paramilitarët e tu i hodhën bombat shurdhuese që të trembnin demokratët por edhe ato gratë që i kishe thirrur brenda.

Demokratët u goditën dhe plagosën nga paramilitarët e tu ndërsa ty dhe paramilitarëve të tu nuk ju hyri gjemb në këmbë.

Thirri mendjes Lul! PD-ja nuk është godina!?, shkruan Sherefedin Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga