LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njerëz me rekorde kriminale në selinë e PD/ Nishani paralajmëron Bashën: Do i sekuestrohet pasuria

11 Janar 2022, 19:10, Politikë CNA

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka komentuar protestën e 8 janarit para selisë blu.

Nishani theksoi se Lulzim Basha ka dëmtuar rëndë PD-në, duke shtuar se vendimet e tij janë nul.

Ai shton se Bashës do i sekuestrohet edhe pasuria e vënë në mënyrë të paligjshme, duke shfrytëzuar logon e Partisë Demokratike.

?Lulzim Basha ka dëmtuar rëndë PD-në. Basha është kthyer në një klloun të Ramës. Vendimet e Lulzim Bashës janë nul tashmë. Në selinë e PD-së ka pasur persona me rekorde kriminale. Bashës, çdo pasuri të paligjshme që ka vënë në kaq vjet, qeverisja e ardhshme e PD-së do ia sekuestrojë. Përjashtimet e Lulzim Bashës nuk do të thonë asgjë, nuk kanë as edhe një peshë të vogël. Lidershipi i PD-së aktual është kthyer në aneks të korrupsionit të qeverisë. Kjo ishte një opozitë fasadë.

Ishte Basha që e nisi dhunën më datë 8 janar 2022. Demokratët u mblodhën në selinë e tyre, ne nuk shkuam në parlament apo te selia e PS-së, anëtarët e PD-së shkuan në oborrin e shtëpisë së vet dhe aty janë gjetur dyer të bllokuara. Ku e gjen të drejtën Basha që t?ua mbyll dyert demokratëve. Kemi parë në atë seli njerëz me rekorde kriminale dhe është hera e parë që policia ndërhyn në këtë formë?, deklaroi Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga