LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çdo gjë tjetër pret”/ Braçe “ultimatum” Ramës

12 Janar 2022, 13:30, Politikë CNA
“Çdo gjë tjetër pret”/ Braçe

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe vijon të bëjë rolin e Opozitarit.

Edhe pse është ish-zv.kryeministër i një qeverie në mandatin e tretë, Braçe luan rolin e Opozitarit, përballë Qeverisë. A thua se sot ka ?zbritur nga Hëna? dhe po shikon realitetin ku jetojnë shqiptarët.

Së fundi në një postim në rrjetet sociale, Braçe i ka dhënë një ?ultimatum? Qeverisë, ndërsa i që tu sigurojë bujqëve naftën në këtë sezon tejet të rëndësishëm.

Ai kërkon që qeveria, ministria e Bujqësisë të parashikojnë subvencionimin me naftë për bujqit.

Braçe thekson se çmimi i naftës ka kërcyer lart e po rri atje, 183 lekë për litër.

Paratë tek bujku në kohë; jepini naftën tani!

Ndiqni punën e bujkut, nevojën e tij!

5.2 milion euro për turizmin rural, agroturizmin, shumë mirë; por arrijnë tek disa qindra!

Nevoja e madhe është për bujqësinë masive dhe tani, në sezon, në kohë për punët e bujkut!

Nafta është themelore tani! Çmimi ka kërcyer lart e po rri atje, 183 lekë për litër! Toka nis përgatitjet për mbjellje, serat po mbillen tani!

Ndaj, nëse kemi caktuar para në buxhet për BUJQIT, ato duhet të ndjekin Nevojën e Bujkut për punë, asfare prioritet në kalendarin e buxhetit!

I PARI BUJKU, ÇDO GJË TJETËR PRET!“-shkruan Braçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga