LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Dëborë, erë dhe mjegull në zonat malore/ ARRSH apelon drejtuesit e mjeteve

12 Janar 2022, 09:15, Politikë CNA

Temperatura të ulëta gjatë natës kanë sjellë dhe reshejte e dëborës mëngjesin e sotëm, në zonat malore.

Në aksin Ura e Zapodit-Shishtavec, në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje bore shoqëruar me erë të fortë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar se po punohet për pastrimin e aksit nga bora dhe për momentin qarkullimi bëhet pa zinxhirë.

?Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën  të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore?, apelon ARRSH./ CNA.al

Lajmet e fundit nga