LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je infiltruar në PD”/ Demokratët kapin “mat” Bashën, zbulojnë misionin e kryetarit të shkarkuar

12 Janar 2022, 08:36, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha, pasi helmoi demokratët me gaz në protestën e 8 Janarit, vijon të tentojë t?iu hedhë his syve, me pretendimin e ai është e ardhmja.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan ?Do të ketë një të ardhme më të mirë për PD-në dhe për Shqipërinë.

Do ta sjellim së bashku!?

Por, pas këtij postimi demokratët kanë shprehur revoltën e tyre kundër Lulzim Bashës, për të cilin shkruajnë se është futur në PD, me mission shkatërrimin e kësaj force politike.

?Po ti në PD je i infiltruar me misionin për të shkatërruar partinë dhe për t?u pasuruar. As që të intereson fare të bëhesh kryeministër, boll të marrësh eurot, ato të interesojnë?-shkruan një ndjekës i Bashës.

Ndërsa një tjetër shkruan ?Sa te jesh ti dhe Grida aty ska të ardhme PD-ja?.

?Ju tani më nuk keni asnje lloj morali të kërkoni voten e demokratevë, te cilët jo vetem i keni mashtruar për tetë vite, po tani i keni përçare dhe helmuar me gaz lotsjellës?-shkruan një tjetër.

Gjithashtu një komentues shkruan ?E shkatërrove PD-në. Hap proces zgjedhor e mos e mbaj peng partinë. Do përfundosh në koshin e mbeturinave. Historia do të shkruajë si tradhtari më i madh.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga