LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Haluçinacionet e Lulzim Bashës/ “Berisha çoi Flamur Nokën për të na dhunuar”

12 Janar 2022, 09:21, Politikë CNA

Lulzim Basha ka hedhur një deklaratë për mediat në emër të Partisë Demokratike ku akuzon ish kryeministrin Sali Berisha, për dhunë në protestën e 8 Janarit.

Sipas të njëjtës deklaratë Sali Berisha madje përzgjodhi një grup mercenarësh të drejtuar nga Flamur Noka për të goditur demokratët që ishin brenda selisë.

?Dhuna kundër PD u organizua dhe planifikua deri në detaje.

 Sali Berisha madje përzgjodhi një grup mercenarësh të drejtuar nga Flamur Noka për të goditur demokratët që ishin brenda selisë.

 Sali Berisha dhe banda e tij kriminale bënë gjithçka për të përplasur demokratët më njëri-tjetrin, por dështuan.

 Kryesia e PD, Kuvendi Kombëtar, Këshilli Kombëtar dhe mbarë demokratët qëndruan fort për të mos e kthyer partinë në bunkerin e një personi të shpallur non grata për korrupsion madhor nga partneri ynë strategjik.

 Demokratët e kanë braktisur platformën e dhunës dhe të bashkuar do të ndërtojnë mbi rrënojat e se shkuarës, një PD moderne dhe europiane si alternativën më të mirë për ta nxjerrë Shqipërinë tonë nga tranzicioni 30 vjeçar?, thuhet në deklaratë./CNA.al

Lajmet e fundit nga