LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I gatshëm të lyente duart me gjakun e demokratëve”/ Ristani: Protesta e arriti qëllimin

12 Janar 2022, 13:44, Politikë CNA
“I gatshëm të lyente duart me gjakun e demokratëve”/

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani ka komentuar zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike.

Në emisionin ?Breaking?, Ristani ka folur për përjashtimet dhe pezullimet nga Lulzim Basha si dhe për protestën e 8 Janarit.

“Ata panë që ish-kryetar i tyre ishte i gatshëm të lyente duart me gjakun e demokratëve, tu hidhte karriget, xhamat, helmet, kjo e rrit më shumë hendekun, e rrit vetminë e Bashës?, ka thënë Ristani, duke iu referuar protestës.

Sipas tij, qëllimi kryesor i protestës ishte që të dilte se Rama dhe Basha janë bashkë.

?Demokratët kanë pasur dilema dhe të lëkundur, e me atë që ndodhi panë demokratët që Basha ishte i gatshëm të lyente duart me gjak. Gatishmëria që Basha që kishte për të vrarë demokratët më surprizoi. Besoj se mund të kishin bërë më shpejt protestën, duke mos e lënë ta bunkerizonte, ndoshta dhe një gabim taktik. Se ne kishim shkuar disa herë atje. Pastaj edhe në funksion të kësaj tjetre. Jo e keqe nuk vjen për keq, pasi doli zbuluar Basha se gënjente prej ditësh, për blindimin. Pra një gënjeshtar dhe vrasës së vetë demokratëve”, tha më tej Ristani./CNA.al

Lajmet e fundit nga