LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi i Gjykatës për protestuesit/ Vokshi: Nuk pati asnjë fakt

12 Janar 2022, 14:32, Politikë CNA
Vendimi i Gjykatës për protestuesit/ Vokshi: Nuk pati asnjë fakt

Gjykata ka vendosur detyrim me paraqitje për 19 protestues të datës 8 Janar.

Deputetja Albana Vokshi në një deklaratë për mediat është shprehur se nuk pati asnjë fakt dhe asnjë foto që i implikon ata në dhunë.

Sipas Vokshit arrestimet janë bërë me listë, për tu çuar deri në fund pakti Rama-Basha, për të ruajtuar karrigen e kryetarit e shkarkuar.

?Nuk pati asnjë fakt, nuk ka asnjë foto që i implikon në dhunë. Arrestimet e protestuesve janë bërë me listë, për të çuar në zbatim paktin Rama Basha për të ruajtur karrigen e Bashës.Janë arrestuar me urdhër politik të çifti Rama-Basha?, është shprehur ndër të tjera Vokshi.

?Data 8 nxori në dukej dy fakte: Pakti Rama-Basha dhe se ka një opozitë të vërtetë?, ka thënë Vokshi./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga