LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ristani: Basha i ka duart me gjakun e demokratëve

12 Janar 2022, 17:33, Politikë CNA
Ristani: Basha i ka duart me gjakun e demokratëve

Ish deputeti, Arben Ristani ka deklaruar se vendimet që ka marrë Lulzim Basha kanë dëmtuar shumë Partinë Demokratike. Në  një dalje televizive, Ristani është shprehur se Basha i ka duart e lara me gjakun e demokratëve.

Sipas Ristanit, Basha dhe njerëzit e tij janë të lidhur me afera korruptive me kullat në Tiranë dhe me korrupsionin në Bashkinë e Durrësit.

?Lulzim Basha ka marrë vendime që kanë dëmtuar PD-në. Kishte kohë që njerëzit ishin të bindur se PD ishte bërë palë me këtë pushtet kriminal. Sot Basha i ka duart me gjakun e demokratëve.

Lulzim Basha dhe njerëz pranë tij janë të lidhur me afera korruptive me kullat në Tiranë dhe me korrupsionin në Bashkinë e Durrësit. Basha dhe Policia e Shtetit janë kthyer në armiq të opozitës së vërtetë të vendit?, deklaroi Ristani./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga