LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari sqaron distancimin nga politika/ Jep lajmin: Do të jem në dispozicion total

12 Janar 2022, 16:22, Politikë CNA
Kokalari sqaron distancimin nga politika/ Jep lajmin: Do të jem në

Aktivistja Evi Kokalari një ditë më parë, njoftoi se do të distancohej nga politika shqiptare , një deklaratë e cila nuk është pritur mirë nga të gjithë mbështetësit e saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kokalari është shprehur se e di që nuk është koha e duhur për tu tërhequr por e ka të nevojshme t?i rikthehet sërish jetës së saj në Amerikë.

Aktivistja ka sqaruar se pavarësisht kësaj do të jetë në dispozicion total për gjithçka. Kokalari shkruan se fakti që nuk është në Tiranë nuk do të thotë që nuk do të angazhohet.

?Me që jeni bërë lëmsh dje, dhe Lulzim Basha me kryesinë e tij imagjinare që nuk ka asnjë autoritet partiak, përjashton e pezullon të gjithë anëtarët e Komisionit te Rithemelimit nga Partia, po bëj një deklaratë tjetër;

Eshtë e padiskutueshme dhe duket qartë që kjo nuk është koha e përshtatshme të tërhiqem sado pak, megjithëse e kam shumë te nevojshme ti kthehem jetës time në Amerikë.

Eshtë gjithashtu e qartë që ajo që shkruajta dje, është keqkuptuar si braktisje dhe si shkëputje e plotë nga ajo çka filluam në 9 Shtator, dhe për më tepër është keqpërdorur nga të majtët ku tashmë bën pjesë dhe grupi Bashës.

Si e tillë dua t’ju them se më keni sërish në dispozicion TOTAL, si gjithmon – pa ?paratë e foltores? apo të dikujt tjetri, siç akuzojnë bodyguardet e Lulit. 

Lufta për pluralizmin Shqiptar vazhdon, dhe është një luftë që do ta fitojmë. Fakti që nuk jam gjithë kohën në Tiranë, s?do të thotë që nuk angazhohem. Përkundrazi, ndihmoj në drejtime të tjera.

Gjithashtu e bëra të qartë më parë që jam në komunikim të përditshem me të gjithë anëtaret e Komisionit, dhe në asnjë moment nuk kam thënë se jam larguar nga ai.

Për mbështetësit e mi, më vjen shumë keq që deklarata e djeshme ju ka dekurajuar. Nuk isha e vetëdijshme që mund të krijonte atë lloj reagimi.

Ndërkohë, gjithnjë do jem në krahë të Berishës, sepse besoj se është guri i fundit që e mban opozitën nga shkatërrimi total.

Gjithsesi, dua të sqaroj që kur opozita të ketë Kryetarin e ri, dhe statutin që do jetë baza e PDsë Konservatore, do ti kthehem jetës time në Amerikë, dhe do të fokusohem në fushatat elektorale të miqve të mi në Neë York, Ohio dhe Florida.

Mos harroni, Donald J. Trump duhet të kthehet në Shtëpinë e Bardhë nëse do ta fitojmë këtë luftë me Luciferin, dhe përgatitjet për kthimin i tij, fillojnë me fushatat e vitit 2022?, shkruan Kokalari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga