LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tempulli Korçar i artit sjell në skenë shfaqjen ‘Hamami i grave’

9 Shkurt 2022, 12:26, Kulturë CNA
Tempulli Korçar i artit sjell në skenë shfaqjen ‘Hamami i

Teatri Andon Zakon Çajupi në Korçë nuk i zhgënjen kurrë pritshmëritë e artdashësve Korçarë.

Së shpejti, shfaqja ?Hamami i grave? do të ngjitet në skenën e Teatrit për 3 netë, për ti dhuruar emocione publikut Korçar.

“Hamami grave” një komedi e jashtëzakonshme që i afrohet anës optimiste të jetës përmes historisë së shtatë femrave, secila prej të cilave ndihet e vetmuar dhe e dhunuar. Shfaqja flet me guxim, butësi dhe me humor për ecurinë e botës madhështore të femrës.Nuk do harroni lehtë këtë shfaqje.

Me regjinë brilante të regjizorit Kiço Londo dhe kastin e aktorëve shumë të talentuar si Albana Kocaj, Esela Pysqyli, Adriana Tolka, Linda Jarani, Ola Harizaj, Dajana Nena, Aiola Laska dhe Elios Shuli, shfaqja ka në fokus gjashtë gra të traumatizuara nga jeta e tyre e përditshme.

Ato vendosin të takohen në një hamam për t?u çliruar nga dhimbjet fizike e shpirtërore, por kjo nuk zgjat shumë.

Shfaqja në Teatrin e Korçës do të luhet në orën 19:00, në datat 9, 10 dhe 11 shkurt!/CNA.al

Lajmet e fundit nga