LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Korça, destinacioni i preferuar i turistëve

1 Janar 2022, 17:38, Kulturë CNA
Foto- Korça, destinacioni i preferuar i turistëve

Korça vijon të mbetet destinacion i preferuar për turistët.

Jo vetëm për Krishtlindje, por edhe nata e ndërrimit të viteve e ka mbipopulluar qytetin e serenatave.

Hotele, restorantet dhe shërbimet kanë qenë të mbusshura plot dhe i kanë dhënë më shumë gjallëri vendit.

Kultura e rrallë dhe qytetaria e korçarëve, e ka bërë qytetin juglindor vendin më të preferuar për të gjithë shqiptarët.

Korça është gjithmonë destinacioni ideal, që ofron çlodhje dhe spektakël të vërtetë.

Çdokush që ka kaluar një herë të vetme pushimet në këtë qytet, e ka të pamundur të mos rikthehet.

Ardhja e vitit 2022 tregoi qartë se kush ishte vendi më i preferuar për të memorizuar kujtimet familjare dhe për të kaluar momente të paharruara./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga