LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin/ “Ndërtimi i Poligonit, drejt përfundimit”

15 Shtator 2023, 11:21, Aktualitet CNA

Rama jep lajmin/ “Ndërtimi i Poligonit, drejt përfundimit”

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se është drejt përfundimit ndërtimi i Qendrës së parë Edukative Digjitale të Simulimeve Virtuale dhe Poligonit të parë publik, për praktikantët e leje drejtimit, në Fushë-Prezë, Tiranë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama njofton se objekti i ri brenda kësaj qendre do të kthehet në një hapësirë të teknologjisë dhe pikë takimi për aktivitete të ndryshme.

Ndër të tjera thotë se ky kompleks do të shërbejë për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë këndi trafiku dhe aktivitete mësimore shtesë.

Drejt përfundimit ndërtimi i Qendrës së parë Edukative Digjitale të Simulimeve Virtuale dhe Poligonit të parë publik, për praktikantët e Leje Drejtimit, në Fushë-Prezë, Tiranë.

Objekti i ri brenda kësaj qendre do të kthehet në një hapësirë të teknologjisë, pikë takimi për aktivitete edukative me moshat e reja si edhe stacion trajnimesh profesionale.

Ky kompleks i ri, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë.

Vetëm Përpara”, njofton Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga