LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ Kush duhet ta drejtojë opozitën në Shqipëri?

15 Shtator 2023, 10:38, Aktualitet CNA
Sondazhi/ Kush duhet ta drejtojë opozitën në Shqipëri?
Selia e PD-se

Partia Demokratike vijon të jetë e ndarë në grupe, ku njërin grup e drejton Sali Berisha, njërin Lulzim Basha dhe tjetrin Gazment Bardhi.

Lidhur me zhvillimet dhe lëvizjet e fundit në Partinë Demokratike, e cila ende nuk është unifikuar dhe vijojnë përçarjet, CNA ka krijuar një sondazh, ku pyet qytetarët se “Kush duhet ta drejtojë opozitën në Shqipëri?”

4 janë alternativat që mund të zgjedhin qytetarët: Lulzim Basha, Sali Berisha, Gazment Bardhi apo një tjetër emër.

Përgjigjen tuaj mund ta jepni duke zgjedhur një nga mundësitë më poshtë:

Poll

Kujtojmë se, Lulzim Basha është rishfaqur në PD, për të vijuar misionin e tij në përçarjen e demokratëve dhe në shërbim të kryeministrit Edi Rama.

Këtë e ka treguar me lëvizjet e tij në Kuvendin kombëtar dhe Këshillin Kombëtar, ku emëroi vetë sekretarët dhe drejtuesit e tjerë të strukturës së partisë.

Në Kuvend u vetëzgjodh kryetar partie dhe kryetar i Grupit Parlamentar të PD-së.

Detyrën e kryetarit të Grupit Parlamentar ia delegoi një ditë më parë, Flutura Açkës, duke tradhtuar Gazment Bardhin.

Ky i fundit ka vendour të bashkëpunojë me ish-kryeministrin Sali Berisha, duke shpejguar se qëllimi i këtij bashkimi është unifikimi i partisë në parlament./ CNA

Lajmet e fundit nga