LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministri grek mbërrin në burgun e Durrësit për të takuar Fredi Belerin

15 Shtator 2023, 11:15, Aktualitet CNA

Ministri grek mbërrin në burgun e Durrësit për të

Ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Yannis Oikonomou, ka mbërritur sot rreth orës 10:30 në burgun e Durrësit për të vizituar Fredi Belerin.

Fredi Beleri është i arrestuar për blerje votash në zgjedhjet e 14 majit 2023.

GJKKO vendosi një ditë më parë nisjen e gjykimit për dosjen e Fredi Belerit.

Beleri pretendon se po mbahet në burg për arsye politike. Ai është përkrahur nga përfaqësues të ndryshëm të shtetit grek. 

Kryeministri Edi Rama ka qenë disa herë i ftuar nga mediat greke për të folur për këtë çështje ku dhe është shprehur se kjo është çështje e drejtësisë shqiptare dhe nuk është në dorën e askujt tjetër./ CNA

Lajmet e fundit nga