LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen kokainë, armë e shuma të mëdha parash/ Detaje nga megaoperacioni “Tempulli”

14 Shtator 2023, 16:50, Kronika CNA

Sekuestrohen kokainë, armë e shuma të mëdha parash/ Detaje

Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga megaoperacioni policor i koduar “Tempulli”.

Në kuadër të këtij operacioni, në të gjithë vendin janë ekzekutuar 216 masa sigurie dhe janë arrestuar në flagrancë 30 shtetas.  

Gjatë këtij megaoperacioni, si rezultat i kontrolleve në banesa dhe në ambiente të tjera, deri tani janë  sekuestruar: 

-13 armë zjarri (2 kallashnikovë, 10 pistoleta dhe 1 pushkë), 5 armë gjahu/sportive, 1 elektroshok, 8 armë të ftohta (thika, doreza metalike);  

-134.5 kg kanabis, 364 fara kanabisi, 1.2 kg kokainë, mijëra doza kanabisi, kokaine dhe heroine, qindra doza MDMA, tableta ekstazi, sasi të drogave sintetike GAB dhe Poppers, 23 peshore elektronike, 3 mjete për përpunimin dhe ndarjen e lëndëve narkotike në doza;

-225 celularë, 35 automjete, 1 801 000 lekë të rinj, 38 845 euro, 6100 paund, 1100 dollarë;

-Gjithashtu, janë sekuestruar 4 motomjete, 12 targa, pajisje si të Policisë dhe dokumente false.

Megaoperacioni vijon./ CNA

Lajmet e fundit nga