LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Audi" del nga rruga në aksin "Korçë-Pogradec"/ 3 veta përfundojnë në spital

13 Shtator 2023, 17:20, Kronika CNA

"Audi" del nga rruga në aksin

Një aksident është regjistruar ditën e sotme rreth orës 16:05, në aksin rrugor "Korçë-Pogradec", pranë kryqëzimit të fshatit Libonik.

Shtetasi me iniciale R. L., duke drejtuar automjetin tip "Audi", dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe makina ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar shtetasit I. V., 46 vjeç, E. Xh., 23 vjeç dhe O. V., 17 vjeç, banues në Pogradec, pasagjerë në këtë automjet, të cilët u dërguan për mjekim në spitalin e Korçës.

Policia po kryen veprimet e mëtejshme procedural me shoferin e “Audi”-t.

Ndërkohë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga