LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në Tiranë/ Fasada e pallatit bie copa-copa, një zjarrfikës probleme me frymëmarrjen

14 Shtator 2023, 16:15, Kronika CNA

Zjarri në Tiranë/ Fasada e pallatit bie copa-copa, një

Zjarri pranë ish-Parkut të Autobusëve vijon të përparojë me shpejtësi, duke rrezikuar banesat e tjera pranë.

Fasada e pallatit të përfshirë nga flakët ka rënë copa-copa në tokë.

Ndërkohë, raportohet se një zjarrfikës ka shfaqur probleme me frymëmarrjen.

Banorët e shokuar janë evakuuar dhe janë të tronditur nga zjarri.

Aktualisht nuk raportohet për banorë të lënduar, ndërsa forcat zjarrfikëse janë ende në “luftë” me flakët për vënien e tyre nën kontroll./ CNA

 

Lajmet e fundit nga